عکاسی لایف استایل

February 22, 2016 ,
استودیو ژو - عکاسی محصول دوربین مدار بسته هیوندای - عکاسی تبلیغاتی و صنعتی
استودیو ژو - عکاسی مواد غذایی ماء الشعیر شمس - عکاسی تبلیغاتی و صنعتی
استودیو ژو - عکاسی صنعتی و لوکیشن کافه باغ - عکاسی تبلیغاتی و صنعتی
همانطور که از نام این سبک پیداست، در این روش صحنه نزدیک به فضای واقعی و روزمره، عکاسی میشود. یعنی در آن هنرمند سعی میکند که سوژه را در طبیعی ترین حالت ممکن و در محلی طبیعی و واقعی عکاسی کند. این سبک میتواند هم در رده تبلیغات و هم در رده پرتره قرار گیرد.
آنچه که سالهاست در عکاسی پرتره انجام میگیرد عکاسی به روش سنتی، با نورها، دکورها و ژست های تکراری و مصنوعیست. عکاسی لایف استایل کمک میکند تا بیننده عکس را برشی از یک رخداد طبیعی تصور کرده و ارتباط بهتری با آن برقرار کند. صحنه هایی که به این روش عکاسی میشوند معمولا شادابی و نشاط خاصی داشته که به واسطه آگاهی هنرمند از قاب، نور و پارامتر های دیگر به وجود می آید.
لازم به تاکید است که این سبک در عکاسی تبلیغاتی جایگاه ویژه ای داشته و هنرمند میتواند با تکیه بر آن تصاویر شگفت انگیزی را خلق کند.
این سبک عکاسی ، تقریباً در همه ی ژانر های عکاسی از عکاسی محصول گرفته تا عکاسی پرتره و … کاربرد داشته و از ویژگی های آن می توان به سادگی و باورپذیری اشاره کرد.در این نوع عکاسی چون سوژه مورد نظر، ژست و تیپ خاصی ندارد و در روزمرگی و در حال کار و یا آنچه در واقعیت هست عکاسی می شود، صمیمیت بیشتری را در نگاه مخاطب ایجاد می کند که البته در زمینه ی عکاسی پرتره این سبک نقش پر رنگ تری را ایفا می کند. البته باید این نکته را در نظر داشت که عکاس به صورت آگاهانه و با تکنیک های خاص به نحوی غیر ملموس برای بیننده، اقدام به نور پردازی و دستکاری در صحنه ی عکاسی می کند.

در عکس های پرتره Life Style که عکس هایی بسیار جذاب و در عین حال بسیار ساده می باشند، عکاس مبادرت به ثبت لحظه ای از زندگی روزمره یا حالات روحی افراد می کند که همین سادگی به جذابیت عکس می افزاید.