عکاسی دکوراتیو

February 22, 2016 ,
استودیو ژو - عکاسی مواد غذایی ماء الشعیر شمس - عکاسی تبلیغاتی و صنعتی
عکاسی صنعتی نمای خارجی از محل کارخانه تولید برق اصفهان
استودیو عکاسی صنعتی ژو
عکاسی دکوراتیو به عکاسی ای اطلاق میشود که در آن هنرمند تلاش میکند که با استفاده از فضاسازی و نورپردازی صحیح، محصول را به نمایش گذاشته و آن را به گونه ای به تصویر بکشد که اصول تبلیغات رعایت شده و بر قدرت جاذبه ی تصویر بیفزاید. این سبک عکاسی طبیعتا در نگاه مشتری شما تاثیر مثبت گذاشته و به وی کمک میکند که محصول شما را در رویای خود تصور کند. در این گونه عکاسی، به خصوصیات پنهان و آشکار محصول شما توجه ویژه میشود. مثلا با توجه به محصول آیا عکس برای بیننده باید آرامش را به ارمغان بیاورد یا نشاط و هیجان؟ آیا محصول کاراکتری سخت دارد یا لطیف؟ آیا فرضا ایجاد تضاد و تناقض در ایده ی تبلیغاتی، به معرفی محصول آسیب رسانده یا به آن کمک میکند؟ و صدها سوال دیگر که متخصصان ما در جلسات ایده پردازی با آن روبرو می شوند و آن را به بهترین نحو ممکن پاسخ می دهند.

عکاسی دکوراتیو بخشی از عکاسی تبلیغاتی است که در آن عکاس بر اساس یک ایده مشخص که در جلسات ایده پردازی معین می گردد، فضاسازی مناسب و همچنین نورپردازی صحیح با توجه به نوع فضا ونوع ایده را انجام می دهد.

یک عکس دکوراتیو می بایست فارغ از رعایت اصول تکنیکی، مطابق با اصول تبلیغات بوده و پیام عکس را به راحتی منتقل نماید. در کلیت تبلیغات و عکس های تبلیغاتی می توان این نکته را جا داد که گاهی جزئیاتی در عکس گنجانده می شود که با دقت بیشتری به آنها مخاطب آن را در می یابد. ویژگی این روش این است که بعد از دریافتن نکته عکس توسط مخاطب، عکس و برند تبلیغ شده در عکس به صورت کاملاً ماندگار در ذهن مخاطب به جا مانده و می تواند حس خوبی را به مخاطب القا کند.

انتخاب ایده و نوع فضاسازیی که مرتبط با ماهیت محصول باشدتأثیر بسیار زیادی در موفق بودن یک تبلیغ داشته و می تواند بالا بردن و یا کم کردن فروش یک محصول را تعیین نماید.

پس به صورت کلی در این گونه عکاسی، به خصوصیات پنهان و آشکار محصول شما توجه ویژه میشود. مثلا با توجه به محصول آیا عکس برای بیننده باید آرامش را به ارمغان بیاورد یا نشاط و هیجان؟ آیا محصول کاراکتری سخت دارد یا لطیف؟ آیا فرضا ایجاد تضاد و تناقض در ایده ی تبلیغاتی، به معرفی محصول آسیب رسانده یا به آن کمک میکند؟ و صدها سوال دیگر که متخصصان ما در جلسات ایده پردازی با آن روبرو می شوند و آن را به بهترین نحو ممکن پاسخ می دهند.